Aastaraamat

Sisekaitseakadeemial ilmus aastaraamat.

Idee anda korra aastas ülevaade sellest, kuidas meil läheb, on küpsenud kaua ja lõpuks viidud ellu paljude tublide inimeste koostöös. 2019 oli akadeemia jaoks oluline aasta. Läbisime rahvusvahelise institutsionaalse akrediteerimise ja alustasime õppetööd ühes mood­samas sisekaitse valdkonna õppehoones Tallinnas, mis võimaldab pakkuda tänapäevast ja praktilistele oskustele suunatud õpet.

Aastaraamatus räägime lähemalt akadeemia käekäigust, juhtimisest, personalist, õppetegevusest, turun­dusest, värbamistegevustest ja akadeemiliste üksuste tegemistest nii arvudes kui ka sõnades

 

Hea Sisekaitseakadeemia aastaraamatu lugeja!

Eestlastele omaselt meile üsna sageli tundub, et mis me nii väga oleme ära teinud ja millest ühe või teise asja juures nii väga rääkida on. Kuid on. Ja seda kinnitab ka Sisekaitseakadeemia aastaraamat.

Aastaraamat annab ülevaate, kuidas me 2019. aastal haridus-, teadus- innovatsioonimaastikul muutustega sammu pidasime, mõnel juhul neile ise algatajaks olles. Usun, et nii nüüd kui ka aastate pärast on rikastav lugeda, mille üle Sisekaitseakadeemia akadeemilised üksused 2019. aastal uhkust tundsid, kus oli turundus ja kommunikatsiooni fookus, kui palju me panustasime täienduskoolitustesse ja ühiskonna teenimisse või mis olid olulisemad arendusprojektid. Sisekaitseakadeemia aastaraamat ei ole mälestusteraamat, see on ülevaade reaalsetest tegevustest, mida tegid inimesed, püüdes olla Euroopa parim visioon iseendast ja läbides muutuva maailmaga kohanemise tuleproovi. Kas me tegime kõik õigesti? Võibolla mitte. Loodetavasti nõustute, et alati ei peagi kõike õigesti tegema, eksimused ehitavad pinnase arengule.   

Võib ju küsida, et miks said head mõtted alles nüüd „kaante vahele“, aga maailmas, kus tuli võidelda COVID-19 väljakutsetega, on pisut hilinemist vast andeks antav.

Sisekaitseakadeemia arendusprorektor Triinu Kaldoja

 

Sisekaitseakadeemia aastaraamat 2019