Uudised

Värske teadusajakirja „Security Spectrumi“ number on pühendatud Eduard Raskale ja keskendub kriminoloogiale

spectrum

Ilmunud on Sisekaitseakadeemia teadusajakirja „Security Spectrum: Journal of Advanced Security Research“ (ETISe klassifikaatoriga 1.2.) värske number!

Julgeolekuolukord Euroopas on jätkuvalt ebastabiilne. Venemaa täiemahuline agressioon ja sõda Ukrainas ning läänevastane retoorika on taas toonud esile vajaduse olla valmis erinevateks ohtudeks ja stsenaariumideks. Samal ajal ei ole enam tegemist üllatuste ja ootamatustega. COVID-19 pandeemiast ülesaamise õppetunnid on teinud kõik inimesed kõigis ühiskonna valdkondades tugevamaks. Kaasaegsed globaalsed ja piirkondlikud julgeoleku- ja geopoliitilised ohud on toonud kaasa vajaduse ja suuna süsteemsele kriisivalmidusele mitmikkriiside korral. Tõenäoliselt ei ole vähemalt mõnda aega kriisid sellised, mis võivad aeg-ajalt esineda, vaid Euroopa peab olema valmis toime tulema mitme samaaegse kriisiga paralleelselt, olgu need siis põhjustatud looduslikest või inimtekkelistest mõjudest. Selle tulemusena on ka kriisijuhtimine kohanenud ja selliste sündmuste lahendamine toimub plaanipärasemalt. „Klassikalised“ uurimissuunad ja valdkonnad on muutunud taas igapäevaseks tähelepanu keskpunktiks. Üheks selliseks valdkonnaks on kuritegevuse analüüsi ja profileerimise alaline alus – kriminoloogia.

Teadusajakirja „Security Spectrum: Journal of Advanced Security Research“ 23. number keskendubki uute teadusuuringute tutvustamisele kuritegevuse vastase võitluse peamistes valdkondades.

Leiate värske ajakirjanumbri Sisekaitseakadeemia Digiriiulist.