Uudised

President külastas Narva õppekeskust

Foto

President Alar Karis külastas kolmapäeval Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskust. Kohtumise käigus arutleti idapiiri tugevdamise ja siseturvalisuse teemadel.

„Sisekaitseakadeemia ilus maja on Narvas tore pärl üsna linna südames. Ja sugugi mitte salapärane, sest osa majast on avatud ka linnarahvale: siin asub kaasaegne ujula ja pisike raamatukogu. Ka majaesine park sai kena. Aga muidugi on selle põhiülesanne pakkuda head õppe- ja tugikeskkonda Eesti praegustele ja tulevastele PPA ametnikele ning seda täidab maja väga hästi. Siin saab õppida, ööbida ja kõhu täis, siin on uuenduslik lasketiir, aga ka head puhkevõimalused ja muidugi ka saun,“ sõnas Karis.

President tutvus ka Narva piiripunkti inimeste ja tehnikaga. „Üksjagu nutti on tõesti juba ka automaatikal, mis töökoormust oluliselt vähendab. Ja eks seda ole ka vaja, arvestades, kui suur on seda piiri läbivate inimeste arv nii-öelda tavalise turismi aastatel. Katsetasin isegi - maskiga ja passita ei võta masin üldse kuulmagi,“ märkis president.